ورود ثبت نام 0 سبد خرید

شومینه مدرن چیست ؟

شومینه مدرن ، جدیدترین مدل های شومینه هستند که توسط شرکت بیستون ارائه می شود. تمامی محصولات بیستون شامل 36 ماه گارانتی بوده و از هر نظر با کیفیت هستند.

شومینه به عنوان سازه ای در داخل دیوار به کار می رود که کار نگهداری آتش و فراهم کردن گرمایش را انجام می دهد. شومینه های مدرن که گاهی اوقات بر خلاف چیزی که شناخته می شوند ، نه تنها می توانند گرما را از خود خارج کنند ، بلکه می توانند به عنوان یک نقطه دیداری و کانونی در یک اتاق یا فضا عمل کنند و می توانند با سنگ ، سنگ مرمر یا کاشی پوشانده شوند .

انواع شومینه های موجود 

1-شومینه سنگی : این نوع شومینه از گذشته مورد استفاده بوده است. به کارگیری سنگ در ساختن شومینه از اتلاف گرما جلوگیری می کند و همچنین مقاومت طول عمر بالایی دارند.

2-شومینه هیزمی : از جمله شومینه های سنتی هستند که علاقه مندان به محیط های سنتی به سراغ آن می روند. این نوع شومینه نیاز به دودکش دارد و برای سوختن به اکسیژن زیادی نیاز دارد. از جمله معایب آن ممکن است اشکالی در قسمت دودکش یا تهویه آن وجود داشته باشد که ممکن است خطرناک باشد.

3- شومینه برقی: از جمله جدیدترین شومینه هایی محسوب می شود که وارد بازار شده است. زیبایی ، نصب آسان و قابل حمل بودن این نوع شومینه مدرن علاقه افراد زیادی را به خود جلب کرده است.

4-شومینه  الکلی : همان طور که از اسم آن پیداست از سوخت الکل استفاده می کند و چون دود تولید نمی کند نیازی به دودکش ندارد و نصب آن نیز آسان است. 

5-شومینه چدنی : به عنوان ترکیبی از شومینه مدرن و کلاسیک شناخته می شوند و چون از هیزم و یا سوخت گاز استفاده می کنند ، نیاز به دودکش دارند. این نوع شومینه برای انواعی از سوخت ها ساخته می شوند.


اما بیایید به بررسی دقیق انواع شومینه مدرن بپردازیم :

انواع مدرن شومینه ها کارآمدتر ، سازگار با محیط زیست ، مراقبت از آنها راحت تر و مقرون به صرفه تر هستند. اگر نمی خواهید با خرد کردن چوب ، تمیز کردن خاکستر ، دود و بو مشکل داشته باشید ، یکی از این گزینه ها را در نظر بگیرید:

  1. شومینه برقی
  2. شومینه های گازی
  3. شومینه الکلی (اتانولی)
  4. شومینه های ژله ای

اگر اتاق نشیمن شما دارای شومینه است ، آن را به عنوان یک ویژگی طراحی داخلی در نظر بگیرید. نه تنها جذابیت معماری عمده ای را ایجاد می کند ، بلکه شومینه همچنین یک نقطه کانونی فوری در فضای شما ایجاد می کند که خوشایند به نظر می رسد.چگونه می توان اطراف شومینه را تزئین کرد؟ ایده های بسیاری در این مورد وجود دارد برای مثال : در شومینه های مدرن برقی از چارچوب آینه ای برای تزئین شومینه استفاده می شود .


شومینه مدرن برقی

شومینه های برقی به سرعت محبوب ترین نوع سوخت موجود می شوند. در واقع ، اگر در مورد شومینه برقی جدی هستید ، ممکن است یک شومینه مادون قرمز کارآمد را در نظر بگیرید. آنها با گرم کردن کویل های داخلی با برق گرما ایجاد می کنند. اکثر مدل ها دارای یک پنکه داخلی هستند تا گرما را بهتر در خانه شما پخش کنند. با توجه به اینکه در داخل شومینه برقی هیچ شعله ای وجود ندارد ، آنها از شعله "مصنوعی" استفاده می کنند تا ظاهر و احساس واقعی به آنها بدهد. اگر خانه شما بیش از حد گرم می شود ، اکثر مدل های شومینه برقی بیستون به شما اجازه می دهند عنصر گرمایش را خاموش کرده و شعله مصنوعی را روشن نگه دارید تا محیط دنج را حفظ کنید.

بهتر از این ، شومینه برقی شما می تواند از روی صندلی شما کنترل شود. اکثر مدلها دارای یک ریموت کنترل برای افزایش یا کاهش دما و همچنین روشن یا خاموش کردن شومینه هستند.بزرگترین مزیت شومینه برقی مقرون به صرفه بودن آن است. آنها نه تنها جزو مقرون به صرفه ترین گزینه های موجود هستند ، بلکه ارزان ترین آنها برای نصب هستند (زیرا نیازی به تهویه ندارند).علاوه بر این ، بر خلاف شومینه های چوبی و گازی ، شومینه های برقی نیازی به تعمیر و نگهداری معمول ندارند ، مانند کارهایی مانند خرد کردن چوب ، تمیز کردن دودکش یا بازرسی خط گاز.یکی دیگر از مزایای خرید شومینه برقی ایمنی است. آنها ایمن ترین مدل را برای خانه هایی با کودکان کوچک یا حیوانات خانگی ارائه می دهند.در نهایت ،می توان گفت شومینه های مدرن برقی بسیار قابل تنظیم هستند. علاوه بر تعدادی از مدل های فرعی خود شومینه ، جلوه های شعله و آتش نیز می توانند سفارشی شوند.

در یک مقاله در مورد انتخاب شومینه برقی به بررسی نکات مهمی که قبل از خرید شومینه برقی باید بدانید پرداخته ایم که توصیه می شود مطالعه نماید.

شومینه مدرن برقی

شومینه مدرن برقی بیستون


شومینه مدرن گازی

شومینه گازی یکی دیگر از جایگزین های محبوب شومینه های سنتی چوب سوز است.مانند شومینه های برقی ، آنها گزینه ای کم هزینه هستند که معمولاً نصب آنها آسان است. گزینه های داخلی را می توان با کمی بازسازی در شومینه و دودکش داخلی موجود نصب کرد.همزمان که مقرون به صرفه هستند ، شومینه های گازی نیز بسیار کارآمد هستند. آنها انتخاب خوبی برای صرفه جویی در هزینه قبوض کلی خدمات آب و برق شما هستند.از طرف دیگر ، می توانید یک شومینه گازی مستقل که از لوله استفاده می کند انتخاب کنید. این به شما امکان می دهد شومینه خود را در هر اتاقی نصب کنید ، نه فقط در اتاقهایی که قبلاً برای دریافت شومینه تنظیم شده اند.مدلهای تهویه مستقیم برای تهویه به دودکش نیاز دارند. این می تواند یک دودکش از قبل موجود باشد (مانند دودکشی که قبلاً برای شومینه چوبی استفاده می شد) یا یک دودکش جدید می تواند ساخته شود.

دودکش ، همانطور که در بالا ذکر شد ، گزینه دیگری است که تغییرات را در ساختار خانه شما محدود می کند که از معایب این نوع شومینه در مقایسه با شومینه مدرن برقی محسوب می شود. مدلهای بدون دریچه نیازی به دودکش ، لوله یا دریچه دیگر ندارند. اینها دارای ویژگی های متعددی برای ارتقای ایمنی کلی هستند. شومینه مدرن گازی علیرغم اینکه در بیشتر موارد روشن است ، اما هنوز خطر کمی برای انتشار آلاینده ها به خانه شما ایجاد می کنند.در مورد شومینه های مدرن گازی آخرین گزینه شما نوع گاز مورد استفاده است. دو گزینه شما گاز طبیعی یا پروپان مایع است. شومینه گاز طبیعی می تواند از خط گاز موجود استفاده کند. از طرف دیگر شومینه پروپان به مخزن پروپان نیاز دارد. هر دو گزینه مستلزم وجود لوله کشی بین شومینه و منبع سوخت است.

شومینه مدرن گازی

شومینه مدرن گازی بیستون


شومینه الکلی (اتانولی)

شومینه الکلی نوعی شومینه مدرن یا کوره همراه با تولید گرما و فرآیندهای تکنولوژیکی-احتراق سوخت (الکل تغییر یافته) است. این شومینه نیازی به دودکش ندارد و شعله واقعی را می دهد و نصب آن در هر نقطه از اتاق امکان پذیر است.سوختن شومینه اتانولی گرما، بخار و مقدار کمی CO2 تولید می کند. شومینه اتانولی شما هیچ بو ، خاکستر یا بخار خطرناکی ایجاد نمی کند. هیچ محصول جانبی مضر منتشر نمی شود ، به همین دلیل شومینه الکلی دارای طراحی بدون دودکش است.

شومینه اتانولی مشابه شمع عمل می کند. سوخت اتانول مبتنی بر الکل را می سوزاند. شما سوخت را داخل ظرف مشعل می گذارید و آن را با یک فندک بلند روشن می کنید. در بسیاری از مدل ها ، با کاهش دهانه مشعل می توان اندازه شعله را کنترل کرد. با بستن کامل مشعل می توانید در هر زمان آن را خاموش کنید.


شومینه مدرن ژله ای

شومینه های ژله ای بسیار کمتر از شومینه های برقی یا گازی محبوبیت دارند اما مزایای خاص خود را دارند. در بالای لیست، سهولت نصب آنها قرار دارد. تمام چیزی که شومینه ژله ای برای استفاده نیاز دارد یک قوطی پر از سوخت ژل است. این بدان معناست که نیازی به تخلیه ، خطوط ، لوله ها یا سیم برق نیست.این واقعیت که شومینه ژله ای مستقل است ، آنها را بسیار متنوع می کند. این مدل اغلب به قدری سبک وزن است که می توان با خیال راحت روی دیوار نصب کرد. یکی دیگر از ویژگی های شومینه ژله ای این است که شعله واقعی است. شما قوطی سوخت ژل را با فندک روشن می کنید تا سوختن واقعی ایجاد شود. از طرف دیگر ، نوع سوخت همراه با این نوع شعله به این معنی است که خروجی گرما حداقل است. شما نمی توانید به شومینه ژله ای به عنوان منبع اصلی گرمای خود تکیه کنید. قوطی های سوخت ژل مورد نیاز برای استفاده از شومینه ژله ای نیز می توانند گران باشند. پس با یک حساب سر انگشتی متوجه می شویم که این نوع شومینه ها زیاد صرفه اقتصادی ندارند. اما خالی از لطف نبود که از آن به عنوان یکی از انواع شومینه مدرن در اینجا یاد شود.

شومینه ژله ای

نمونه شومینه ژله ای

شومینه برقی بیستون با ضمانت 36 ماهه ارائه می شود تا مشتریان محترم با خیال راحت بهترین شومینه مدرن را برای گرمایش و دکوراسیون محیط منزل خود انتخاب کنند.

منبع: 

tinyurlis.gd - Bitly


شومینه مدرن ، شومینه برقی مدرن ، شومینه گازی مدرن ، قیمت شومینه های مدرن ، شومینه مدرن دیواری ، شومینه مدرن هیزمی ، شومینه مدرن بیستون ، شومینه مدرن گازی و برقی ، انواع شومینه مدرن ، معرفی شومینه مدرن ، خرید شومینه مدرن ، قیمت شومینه مدرن ، مدل شومینه مدرنتاریخ: 1400/06/18 04:34 ب.ظ | دفعات بازدید: 6037


نظرات
Copyright 2023 - Bistoon Group - All Rights Reserved - Designed By: ParseWeb